سواحل بارانی خزر در تعطیلات پیشِ رو ، بارش باران در 13 استان ؛ شدت بارش ها در 4 استان ، ورود سامانه بارشی نو به کشور در روز آدینه

به گزارش وبلاگ فروش، سازمان هواشناسی ضمن تشریح شرایط آب و هوایی استان های مختلف با توجه به تعطیلات پیش رو، از ورود سامانه بارشی نو به کشور در روز آدینه هفته جاری اطلاع داد.

سواحل بارانی خزر در تعطیلات پیشِ رو ، بارش باران در 13 استان ؛ شدت بارش ها در 4 استان ، ورود سامانه بارشی نو به کشور در روز آدینه

به گزارش وبلاگ فروش، سازمان هواشناسی کشور بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی گفت که امروز در استان های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اردبیل ، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی ، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های زنجان، قزوین ، البرز، تهران و سمنان، بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق ، وزش باد شدید موقت و در منطقه ها مستعد ریزش تگرگ پیش بینی می گردد.

بیشینه بارش در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی خواهد بود.

این سامانه روز سه شنبه در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی به فعالیت خود ادامه می دهد و در بخش هایی از شمال غرب ، شمال شرق ، مرکز و ارتفاعات البرز بارش پراکنده رخ خواهد داد.

چهارشنبه در بخش هایی از شرق و سواحل غربی دریای خزر و پنجشنبه در شمال غرب بارش خفیف و پراکنده انتظار می رود.

آدینه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، بارش در استان های غربی کشور و بخش هایی از شمال غرب شروع خواهد شد.

لازم به ذکر است امروز در اغلب منطقه ها کشور به ویژه در مرکز، جنوب و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید رخ خواهد داد که در منطقه ها مستعد سبب خیزش گردوخاک خواهد شد.

این شرایط سه شنبه نیز در مرکز، جنوب و نیمه شرقی کشور انتظار می رود.

بعلاوه ، طی امروز در نوار غربی کشور وزش باد شدید همراه با نفوذ گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

طی 2 روز آینده در نیمه شمالی کشور روند کاهشی دما پیش بینی می گردد.

تا چهارشنبه شرق خلیج فارس ، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

بعلاوه ، تا سه شنبه دریای خزر مواج پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سواحل بارانی خزر در تعطیلات پیشِ رو ، بارش باران در 13 استان ؛ شدت بارش ها در 4 استان ، ورود سامانه بارشی نو به کشور در روز آدینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سواحل بارانی خزر در تعطیلات پیشِ رو ، بارش باران در 13 استان ؛ شدت بارش ها در 4 استان ، ورود سامانه بارشی نو به کشور در روز آدینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید