هشدار سیل و تگرگ به 2 استان ، احتمال اختلال در ترددهای زمینی و هوایی

به گزارش وبلاگ فروش، سازمان هواشناسی کشور با صدور اعلان نارنجی برای 2 استان، درخصوص رگبار باران، تگرگ، رعدو برق و وزش باد شدید هشدار داد.

هشدار سیل و تگرگ به 2 استان ، احتمال اختلال در ترددهای زمینی و هوایی

به گزارش وبلاگ فروش، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار هواشناسی نارنجی از تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب همراه با رگبار باران، رعدو برق، وزش باد شدید و برخی نقاط تگرگ اطلاع داد.

  • رگبار باران و رعد و برق در 6 استان | سواحل خزر بارانی می گردد | خیزش گرد و خاک در برخی منطقه ها | این دریا مواج است

براساس این هشدار امروز (یکشنبه) و فردا برای نیمه شمالی اردبیل و شمال شرق آذربایجان شرقی آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، صاعقه، خسارت تماشا سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ پیش بینی می گردد.

سازمان هواشناسی موارد زیر را توصیه کرد:

اجتناب از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، رعایت فاصله از ساختمان های در دست ساخت یا نیمه کاره، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت تماشا بخش کشاورزی و پارک خودروها در منطقه ها مسقف.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار سیل و تگرگ به 2 استان ، احتمال اختلال در ترددهای زمینی و هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سیل و تگرگ به 2 استان ، احتمال اختلال در ترددهای زمینی و هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید