نیویورک به قطب کاریابی اهالی تکنولوژی تبدیل می گردد ، رقابت غولهای فناوری برای اشتغالزایی در منهتن

به گزارش وبلاگ فروش، به نظر می رسد نیویورک به زودی به قطب کاریابی اهالی فناوری تبدیل می گردد و این اتفاق نیز به لطف شرکت های سرشناسی مثل آمازون و گوگل انجام می گردد که در حال توسعه مراکزی متعدد در منظره کاری شهر نیویورک هستند.

نیویورک به قطب کاریابی اهالی تکنولوژی تبدیل می گردد ، رقابت غولهای فناوری برای اشتغالزایی در منهتن

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، نبرد غولهای فناوری، از جمله آمازون و گوگل، تبدیل به فرصتی بی نظیر برای اهالی نیویورک شده تا فرصت های شغلی نوی را در حوزه فناوری بیازمایند. درواقع هم اکنون منهتن و لانگ آیلند در برترین شرایط برای جویندگان کار واقع شده است.

در ماه نوامبر، آمازون گفت که یک دفتر 5 میلیارد دلاری در شهر لانگ آیلند با 25،000 شغل نو آماده خواهد نمود. افزون بر این گوگل نیز در حال توسعه محوطه دانشگاه هادسون است و انتظار دارد کارمندانش تا سال 2022 دو برابر شوند.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز تا پیش از این، بازار کار نیویورک از نرخ بیکاری 3.9 درصد رنج می برده است، اما به زودی نیویورک با مازاد مشاغل رو به رو می گردد و در نتیجه نیروی کار زیادی را از شهرهای دیگر به سمت خود جذب می نماید.

جید کالکو، اقتصاددان ارشد سایت مشاغل آنلاین Indeed.com در این خصوص گفت: با وجود این که نیویورک یکی از گران ترین شهرهای آمریکا است، اشتغالزایی نو، مزایای زیادی برای شرکت ها ارائه می دهد.

طی ماه گذشته، اداره کار نیویورک گفت بیکاری فصلی بهبود یافته و البته امیدها حکایت از این دارند که نرخ بیکاری با استخدام های نو شرکت ها فناوری بهتر نیز شوند. انتظار می رود محوطه نو گوگل، تا سال 2020 به سرانجام برسد. گوگل، که دارای بیش از 7،000 کارمند در این شهر است، انتظار دارد که این تعداد در ده سال آینده بیش از دو برابر گردد.

آمازون نیز در یک بیانیه نو که اخیرا در نیویورک پست و نیویورک دیلی نیوز منتشر شد، گفت انتظار دارد در طول یک دهه آینده 25000 شغل نو اضافه کند، از جمله این مشاغل می توان به مهندسی نرم افزار، مدیریت محصول، مدیریت برنامه، مدیر عملیات، مدیر فروش و بازاریابی اشاره نمود . آمازون گفت که انتظار دارد که به طور غیرمستقیم نیزبه ده ها هزار شغل در ساخت و ساز، خدمات ساختمانی، منابع انسانی و خرده فروشی یاری کند.

اگر چه جزئیات مربوط به انواع شغل هایی که گوگل و آمازون قصد دارند در نیویورک استخدام نمایند، هنوز معین نیست، اما انتظار می رود اینن مشاغل به حوزه های رسانه ، تبلیغات و امور مالی، مرتبط باشند.

تاتیانا بکر که تحلیلگر امور مالی نیویورک است می گوید: اگر در سال 2010، از شهری مثل سیاتل به نیویورک نقل مکان می کردید همه می پرسیدند: چرا به نیویورک می روی؟ چرا که این شهر مرکز فناوری نبود و بیشتر در حوزه های مد، امور مالی یا املاک و مستغلات شناخته می گردد. اما اکنون شرایط به کلی در حال تغییر است.

منبع: انتخاب

به "نیویورک به قطب کاریابی اهالی تکنولوژی تبدیل می گردد ، رقابت غولهای فناوری برای اشتغالزایی در منهتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک به قطب کاریابی اهالی تکنولوژی تبدیل می گردد ، رقابت غولهای فناوری برای اشتغالزایی در منهتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید