نگاهی به انتخابی تیم های ملی کشتی؛ پُروِ دوبنده جدید برای 61 و 125 کیلوگرم آزاد، بدون غایب و بدون جهانیِ قطعی!

به گزارش وبلاگ فروش، مسابقات انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در حالی با معرفی نفرات برتر به سرانجام رسید که قطعیتی در خصوص برگزاری جهانی 2020 صربستان وجود ندارد.

نگاهی به انتخابی تیم های ملی کشتی؛ پُروِ دوبنده جدید برای 61 و 125 کیلوگرم آزاد، بدون غایب و بدون جهانیِ قطعی!

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ فروش، در شرایطی که اتحادیه جهانی کشتی با تعویق دوباره جلسه هیئت اجرایی نشان داد که همچنان در برگزاری مسابقات جهانی مردد است، مسابقات انتخابی تیم های ملی آزاد در 7 وزن و فرنگی در 10 وزن روز گذشته (پنجشنبه) در سالن بدون تماشاگر آزادی برگزار گشت.

در دو هفته گذشته نیز انتخابی اوزان 65، 74 و 79 کیلوگرم کشتی آزاد به صورت درون اردویی در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی برگزار گشته بود. نگاهی گذرا به نفرات برتر 20 وزن آزاد و فرنگی نشان می دهد که در کشتی آزاد شاهد رقم خوردن چند نتیجه غیرقابل پیش بینی بودیم اما در کشتی فرنگی نتایج نسبتا همان چیزی بود که از قبل پیش بینی می شد.

کشتی آزاد

وزن 55 کیلوگرم: رضا اطری، علیرضا سرلک و رحمان عموزاد مدعیان اصلی این وزن برای رسیدن به دوبنده تیم ملی بودند که عموزاد با وجود همه شایستگی هایش نشان داد هنوز برای مدعی شدن در رده سنی بزرگسالان، خیلی جوان است. در نهایت اطری که در جهانی نورسلطان سهمیه المپیک گرفته بود، اول شد.

وزن 61 کیلوگرم: پیش بینی ها حکایت از برتری بهنام احسانپور دارنده مدال برنز جهان در سال 2019 داشت، اما مجید داستانِ جوان این حریف باتجربه را از پیش رو برداشت. با وجودی که کادرفنی تیم ملی می خواست در این وزن نیز مانند 97 و 125 کیلوگرم قانون دو پیروزی از سه مسابقه اجرا شود، اما احسانپور بعد از شکست سالن را ترک کرد.

وزن 65 کیلوگرم: گرچه پیش بینی در این وزن کار ساده ای نبود و مدعیان این وزن خیلی به لحاظ فنی به هم نزدیک و در یک سال اخیر برد و باخت زیادی میان آنها ردوبدل شده بود، اما انتظار هم این نبود که امیرحسین مقصودی قهرمان جوانان جهان با امتیازهای بالا مقابل رقبایش شکست بخورد. در این وزن میثم نصیری به امیرمحمد یزدانی باخت و این بار کشتی گیر جوان مازندرانی به عضویت تیم ملی درآمد.

وزن 70 کیلوگرم: پیروزی یونس امامی دارنده مدال برنز سال گذشته جهان در این وزن مقابل امیرحسین حسینی ستاره جام تختی سال گذشته قابل پیش بینی بود.

وزن 74 کیلوگرم: مصطفی حسین خانیِ باتجربه همه کشتی هایش را با برد پشت سر گذاشت تا نشان دهد بهترین 74 کیلوی ایران برای شرکت در مسابقات جهانیِ پیش روست.

وزن 79 کیلوگرم: در این وزن هم عملکرد 79 کیلوها در سال های اخیر به شکلی نبوده که صاحب وزن داشته باشیم. علی سوادکوهی که سال گذشته شرکت در مسابقات امیدهای جهان را از دست داد، با شکست رقبا، نفر اول این وزن شد.

وزن 86 کیلوگرم: در شرایطی که همه گل کشتی های انتخابی 15 آبان ماه را رویارویی حسن یزدانی و کامران قاسمپور می دانستند، چند روز پیش از انتخابی، قهرمان دو سال اخیر امیدهای جهان به وزن بالاتر رفت تا در این وزن فقط یک مسابقه بین قهرمان المپیک گذشته و احمد بذری برگزار شود که این کشتی را حسن یزدانی با پیروزی قاطع پشت سر گذاشت.

وزن 92 کیلوگرم: در اردوی اول تیم ملی محمدجواد ابراهیمی صاحب وزن 92 کیلوگرم محسوب می شد، اما مصدومیت این کشتی گیر باعث شد این وزن مدعی اصلی اش را از دست بدهد و بعد از این اتفاق، کامران قاسمپور تصمیم گرفت به وزن بالاتر بیاید. او در انتخابی تیم ملی، همه رقبایش را شکست داد و نفر اول شد. علیرضا کریمی هم امید داشت که دکتر کیهانی به او اجازه کشتی دریافت در انتخابی تیم ملی را بدهد که البته پزشک جراح نایب قهرمان جهان، از او خواست برای بازگشت به تشک عجله نکند.

وزن 97 کیلوگرم: علی شعبانی که به واسطه مصدومیتِ رضا یزدانی، در جهانی 2019 نورسلطان صاحب دوبنده تیم ملی شده بود، این بار هم ملی پوش شد. او درحالی نفر اول این وزن شد که به نظر می رسید محمدحسین محمدیان که سال گذشته با ضربه کردن اسنایدر آمریکایی خود را به عنوان یکی از مدعیان این وزن معرفی کرده بود، در این وزن حرف اول را بزند اما شعبانی خیلی آماده و باانگیزه نشان داد و علاوه بر اینکه دو بار محمدیان را شکست داد، مجتبی گلیج و دانیال شریعتی نیا را هم از پیش رو برداشت.

وزن 125 کیلوگرم: بعد از انصراف عباس فروتن از حضور در انتخابی که البته دلیلش خیلی هم برای کادرفنی تیم ملی آزاد قابل قبول نبوده، غیرقابل پیش بینی ترین نتایج در این وزن رقم خورد. جایی که از همان ابتدا با شکست پرویز هادی نفر سوم جهان در سال 2018 مقابل امین طاهری همراه بود و در ادامه امیرحسین زارع از سد یدالله محبی که سهمیه المپیک را گرفته، گذشت. دومین شکست پرویز هادی مقابل امیرحسین زارع رقم خورد تا از کورس خارج شود. امین طاهری در ادامه شکست را به امیرحسین زارع تحمیل کرد و کمیته فنی تصمیم گرفت که در این وزن دو برد از سه مسابقه تعیین کننده برنده باشد که طاهری اگرچه کشتی دوم را به زارع واگذار کرد اما در مبارزه تعیین کننده سوم به برتری رسید تا صاحب دوبنده تیم ملی شود.

نکته جالب توجه این بود که امین طاهری جزو دعوت شدگان به اردوی تیم ملی نبود و بعد از آنکه اعلام شد مسابقه انتخابی در تمامی اوزان برگزار می شود، او نیز مجوز حضور در انتخابی را گرفت.

کشتی فرنگی

وزن 55 کیلوگرم: پویا دادمرز از سد عباسپور گذشت.

وزن 60 کیلوگرم: علیرضا نجاتی دارنده مدال برنز سال گذشته جهان 5 امتیاز از پویا ناصرپور عقب افتاد اما توانست این عقب افتادن را جبران کند. ناصرپور مدعی وزن اول بود که به خاطر افزایش وزنش در 60 کیلوگرم کشتی انتخابی گرفت و مغلوب نجاتی شد.

وزن 63 کیلوگرم: میثم دلخانی شکست را به رضا مردی تحمیل کرد.

وزن 67 کیلوگرم: در شرایطی که رضا گرایی به دلیل ابتلا به کرونا نتوانست در انتخابی شرکت کند، این حسین اسدی بود که با شکست محمدجواد رضایی نفر اول شد.

وزن 72 کیلوگرم: امین کاویانی نژاد توانست علی ارسلان را شکست دهد.

وزن 77 کیلوگرم: محمدعلی گرایی نفر سوم جهان در سال 2019 که سهمیه المپیک را هم به دست آورده، پژمان پشتام را شکست داد.

وزن 82 کیلوگرم: در غیاب سعید عبدولی که به اردو و انتخابی دعوت نشده بود، محمد ناقوسی صاحب دوبنده تیم ملی شد.

وزن 87 کیلوگرم: حسین نوری بعد از ابتلا به کرونای شدید، تمرینات بسیار خوبی انجام داده بود و در لیگ هم آماده نشان داد. او توانست رامین طاهری ملی پوش اعزامی به جهانی نورسلطان را شکست دهد و بار دیگر به تیم ملی برسد.

وزن 97 کیلوگرم: مهدی علیاری باخت، او که مدال برنز جهان را در کارنامه دارد، به مهدی بالی باخت و بالی هم مغلوب محمدهادی ساروی شد. همان کشتی گیری که همه امید دارند سهمیه المپیک را برای ایران به دست بیاورد.

وزن 130 کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی پیروز به شکست علی اکبر یوسفی شد.

به این ترتیب مسابقات انتخابی تیم ملی بدون مصدومیت حاد و غایب برگزار گشت. تنها غایبان این رقابت ها محمدرضا گرایی و عباس فروتن بودند که به دلیل ابتلا به کرونا و مصدومیت در مسابقات حضور نداشتند.

حالا مانده پیکارهای جهانی و مُهر تایید دوباره اتحادیه جهانی بر برگزاری این مسابقات در موعد اعلام شده. نفرات برتر، خصوصا آنهایی که برای اولین بار قرار است صاحب دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی باشند، منتظر اعلام UWW هستند.

این رقابت ها طبق اعلام قبلی 22 تا 30 آذر ماه در صربستان برگزار خواهد شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ فروش بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نگاهی به انتخابی تیم های ملی کشتی؛ پُروِ دوبنده جدید برای 61 و 125 کیلوگرم آزاد، بدون غایب و بدون جهانیِ قطعی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به انتخابی تیم های ملی کشتی؛ پُروِ دوبنده جدید برای 61 و 125 کیلوگرم آزاد، بدون غایب و بدون جهانیِ قطعی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید