لیورپول در جام حذفی انگلیس هم قهرمان شد

به گزارش وبلاگ فروش، ورزشگاه ومبلی مثل همیشه میزبان نبرد فینال جام حذفی انگلیس بود که این فصل همانند جام اتحادیه بین چلسی و لیورپول برگزار شد و پس از تساوی بدون گل در 120 دقیقه، لیورپول در ضربات پنالتی 6-5 برنده و قهرمان شد.

لیورپول در جام حذفی انگلیس هم قهرمان شد

لیورپول بازی را بهتر آغاز کرد و فرصت های خوبی هم برای گلزنی داشت، اما چلسی که در این فینال زردپوش بود به تدریج پیش آمد و این تیم هم موقعیت گلزنی داشت. فرصت هایی که آلونسو در موقعیت تک به تک مقابل آلیسون و ژوتا در محوطه جریمه هدر دادند هم باعث شدند تا این نیمه با تساوی بدون گل تمام شود. تلخ ترین لحظه برای لیورپول مصدومیت صلاح و بیرون رفتن او در دقیقه 33 بازی بود.

نیمه دوم با ضربه ایستگاهی تماشایی آلونسو در دقیقه 47 آغاز شد که این ضربه به تیر دروازه لیورپول برخورد کرد. در ادامه دقیقه 52 هم شوت عالی دیاس با فاصله بسیار کم به بیرون رفت. در دقایق پایانی دیاس و ژوتا دو مرتبه تیر دروازه چلسی را به لرزه درآوردند. در پایان 90 دقیقه دیدار چلسی و لیورپول مثل فینال جام اتحادیه و هردو بازی این فصل دو تیم در لیگ برتر با نتیجه مساوی پایان یافت. دومین بدبیاری برای لیورپول مصدومیت فان دایک بود که او هم دقیقه 91 جایش را به ماتیپ داد.

وقت های اضافه بازی محتاط از سوی دو تیم دنبال شد و کمتر هم فرصت گلی روی دروازه دو تیم دیدیم و همانند فینال جام اتحادیه کار به ضربات پنالتی کشید. در این ضربات لیورپول 6-5 چلسی را شکست داد. میلنر، تیاگو، فیرمینو، آرنولد، ژوتا و سیمیکاس برای لیورپول ضربات شان را گل کردند و ضربه مانه را هموطنش مندی مهار کرد. برای چلسی هم آلونسو، جیمز، بارکلی، جورجینیو و زیاش گلزنی کردند و آسپیلیکوئتا و مانت ضربات شان را هدر دادند.

لیورپول پس از آرسنال دومین تیمی است که در یک فصل هم قهرمان جام حذفی می شود و هم جام اتحادیه. ضمن این که هشتمین قهرمانی لیورپول در جام حذفی انگلیس بعد از 16 سال به دست آمد.

منبع: فرارو

به "لیورپول در جام حذفی انگلیس هم قهرمان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیورپول در جام حذفی انگلیس هم قهرمان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید