قطار گردشگری رجا ، ایرانگردی به شیوه ای نوین

به گزارش وبلاگ فروش، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت رجا شرکت حمل و نقل ریلی رجا با همکاری بخش خصوصی قطار گردشگری رجا یک روزه خود را در مسیر ریلی شمال راه اندازی کرد. قطار گردشگری ریل باس ارم رجا در مسیر شمال کشور بین ایستگاه های تهران و پل سفید حرکت نموده و به صورت برنامه ای صبح های پنجشنبه از تهران به سمت پل سفید حرکت و انتها همان روز به تهران مراجعت می نماید. این قطار در مسیر ایرانگردی خود از جاذبه های دیدنی مسیر به ویژه جلگه ورامین، گرمسار، منطقه کوهستانی و مجذوب کننده فیروزکوه، 3 خط طلا، شورآب، ایستگاه های گدوک و دوگل، پل ورسک و ... نیز عبور می نماید.

قطار گردشگری رجا ، ایرانگردی به شیوه ای نوین

آغاز ایرانگردی

نقطه آغاز برنامه قطار گردشگری رجا و ایرانگردی از ساعت 6:30 در ایستگاه تهران است. پس از صرف صبحانه در قطار گردشگری به جلگه حاصلخیز ورامین رسیده و با پشت سرگذاشتن آن جلوه هایی از حاشیه کویر را در نزدیک گرمسار شاهد خواهید بود. پس از گرمسار با گردش به سمت شمال، در کنار حبله رود قرار گرفته و کمی بعد به اولین ایستگاه بازدید می رسید که از نمونه ایستگاه های راه آهن با مشخصه های ویژه ایستگاه های تدارکاتی سال های اولیه راه آهن است. پس از کمی گشت به قطار باز گشته و از منظره ها فوق العاده دیدنی مسیر کبوتر دره، سیمین دشت و زرین دشت عبور می نمایند. با نزدیک شدن به بخش کوهستانی شمال، به داستانی ترین بخش تور ایرانگردی وارد شده که نه فقط به لحاظ زیبایی بلکه به لحاظ فنی و تاریخی نیز بسیار مجذوب کننده می باشد.

در ده شوراب از قطار گردشگری رجا پیاده می شوند تا علاوه بر دیدنی ترکیب فوق العاده ای از صنعت و طبیعت، درباره نحوه ساخت خط آهن شمال و مسائل پیش روی آن نیز بشنوید. با قطار از مشهورترین سازه های راه آهن شمال مانند پل ورسک، سه خط طلا و ... دیدن میکنید. در ایستگاه ورسک از قطار پیاده می شوید تا نمایی معروق از ورسک را دیدن کنید و عکسی به یادگار ثبت کنید. در ادامه ایرانگردی خود، ناهار در قطار صرف می شود و مسیر را تا پل سفید ادامه می دهند. با گذشتن از نیم روز در ایستگاه سوادکوه پیاده می شوند و ضمن یک پیاده روی سبک، بیشتر با راه آهن آشنا خواهند شد. در ادامه پس از رسیدن به پل سفید به تهران باز می گردند و غروب آفتاب را در یکی از ایستگاه های راه بازگشت حین صرف عصرانه دیدن می کنید. قطار گردشگری حدود ساعت 22:15 به تهران باز می شود.

برنامه حاضر با عنوان خط طـلا شامل مسیر تهران تا پل سفید می شود. از ویژگی های شاخص قطار گردشگری راه آهن، توقف در ایستگاه های گردشگری است که قطارهای معمول در آنها توقف ندارند تا ایرانگردی را به شیوه ای جالب تجربه کنید.

منبع: همگردی

به "قطار گردشگری رجا ، ایرانگردی به شیوه ای نوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار گردشگری رجا ، ایرانگردی به شیوه ای نوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید