فایننشال تایمز: وکلای ولیعهد مخلوع سعودی نگران سلامتی او در زندان هستند

به گزارش وبلاگ فروش، وکلای ولیعهد سابق عربستان نسبت به شرایط جسمانی وی در زندان ابراز نگرانی کردند و می گویند که او در زندانی نامعلوم نگهداری می گردد.

فایننشال تایمز: وکلای ولیعهد مخلوع سعودی نگران سلامتی او در زندان هستند

به گزارش وبلاگ فروش، روزنامه فایننشال تایمز انگلیس به نقل از وکلای محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان نوشت که این وکلا نسبت به شرایط جسمانی بن نایف نگران هستند و مقامات سعودی به پزشکش اجازه دیدار با او را ندادند و حدود پنج ماه است که در مکان نامشخصی نگهداری می گردد.

این وکلا که به دلیل حساسیت موضوع نخواستند نامشان فاش گردد، گفتند: از زمانی که محمد بن نایف به همراه برادر و عمویش در مارس گذشته بازداشت شدند خانواده اش با وی دیدار ننموده اند.

در همین حال یک منبع نزدیک به دیوان پادشاهی عربستان گفت، بازداشت سه شاهزاده مذکور نشانه دیگری از کوشش محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برای توسعه قدرتش است و برای دیگر اعضای خاندان پادشاهی این پیغام را ارسال می نماید که با هیچ فرد مخالفی علیه خود سازش نمی نماید.

طبق گفته وکلای بن نایف، آنها از محل نگهداری وی اطلاعی ندارند و تمامی تماس های اعضای خانواده با او بسیار محدود هستند و هیچ فردی نمی تواند با او دیدار کند و این درحالی است که هیچ اتهام رسمی علیه او وجود ندارد.

این روزنامه انگلیسی در ادامه گزارش داد که نگرانی وکلای بن نایف ازبابت سلامتی وی پس از متهم کردن محمد بن سلمان، توسط سعد الجبری، معاون نزدیک به بن نایف به کوشش برای ترور او و خانواده اش افزایش یافته است.

وکلای بن نایف گفتند: پس از آنکه خانواده الجبری نسبت به بازداشت ساره و عمر ابراز نگرانی کردند، محمد بن نایف از الجبری خواست تا صورت حساب های بانکی خود را برای وی ارسال کند اما ما نگران هستیم که وی این درخواست را تحت فشار نموده باشد.

یک فرد نزدیک به دیوان پادشاهی عربستان به این روزنامه گفت که مقامات سعودی معتقدند که الجبری حدود چهار تا شش میلیارد دلار اختلاس نموده و آن را به خارج انتقال داده است اما اتهامات مشابهی علیه محمد بن نایف در زمان تصدی پست وزارت کشور عربستان وجود ندارد.

وکلای بن نایف در ادامه نسبت به احتمال بازداشت همسر و دو دختر بن نایف که دو سال است از خروج از عربستان منع شده اند، ابراز نگرانی کردند.

این وکلا دلیل احتمال بازداشت اعضای خانواده بن نایف را تحت فشار قرار دادن وی عنوان کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فایننشال تایمز: وکلای ولیعهد مخلوع سعودی نگران سلامتی او در زندان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فایننشال تایمز: وکلای ولیعهد مخلوع سعودی نگران سلامتی او در زندان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید