سلاجقه: مازوت سوزی ممنوع شد، شرایط تالاب ها به مرز بحران رسید

به گزارش وبلاگ فروش، رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: هیچ یک از نیروگاه ها و واحد های صنعتی و معدنی حق استفاده از سوخت مازوت را ندارند.

سلاجقه: مازوت سوزی ممنوع شد، شرایط تالاب ها به مرز بحران رسید

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ فروش، علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با بیان اینکه استفاده از سوخت مازوت برای نیروگاه ها و واحد های صنعتی و معدنی ممنوع است، اظهار کرد: با توجه به نزدیکی فصل سرد سال و احتمال قطع شدن گاز نیروگاه ها و واحد های صنعتی و معدنی، برای سوخت جایگزین آن ها باید فکر شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت خانه های صمت، نیرو و نفت باید برای تامین سوخت نیروگاه ها و واحد های صنعتی و معدنی باید برنامه ریزی بکنند، گفت: ما نیز آمادگی کامل داریم تا از این واحد ها حمایت کنیم و شرایط را برای رفع مشکل آن ها تسهیل کنیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از منع استفاده هر نوع سوخت های فسیلی برای نیروگاه ها و واحد های صنعتی و معدنی نزدیک به شهر ها و کلان شهر ها خبر داد و افزود: واحد هایی که از سوخت های فسیلی قرار است استفاده کنند باید با رعایت فاصله از شهر ها باشند که بر اساس دستورالعمل سازمان محیط زیست تعریف شده است.

سلاجقه شرایط برخی از موضوعات محیط زیستی را بحرانی دانست و شرح داد: ساماندهی موضوعات بحرانی در حوزه زیست محیطی از اولویت برنامه های ما است که برای آن ها در حال برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت هستیم.

وی با بیان اینکه برخی از تالاب های کشور به مرز بحران رسیدند و نیاز است تا برای احیای آن ها بدون فوت زمان وارد شویم، یادآورشد: یکی از این تالابها، شبه جزیره 69 هزار هکتار میانکاله مازندران، پناه گاه حیات است که در بازدید میدانی از این تالاب، بررسی های لازم صورت پذیرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سلاجقه: مازوت سوزی ممنوع شد، شرایط تالاب ها به مرز بحران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلاجقه: مازوت سوزی ممنوع شد، شرایط تالاب ها به مرز بحران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید