سازمان جهانی بهداشت: حیوانات خانگی ناقل ویروس کرونا نیستند

به گزارش وبلاگ فروش، سازمان جهانی بهداشت در تازه ترین بیانیه خود گفت: شواهد کمی نشان می دهد که حیوانات خانگی می توانند انسان را به COVID-19 آلوده کنند.

سازمان جهانی بهداشت: حیوانات خانگی ناقل ویروس کرونا نیستند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ فروش به نقل از سی جی تی ان، سازمان جهانی بهداشت در تازه ترین بیانیه خود گفت: شواهد کمی نشان می دهد که حیوانات خانگی می توانند انسان را به COVID-19 آلوده کنند.

یک متخصص سازمان جهانی بهداشت (WHO) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ریسک بسیار کمی وجود دارد که حیوانات خانگی بتوانند صاحبان خود را دچار ویروس کرونا کنند.

سومیا سوامیناتان، دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت می گوید: در عین حال که نگرانی های زیادی مبنی بر انتقال ویروس از حیوان خانگی به فرد وجود دارد، شواهد به دست آمده از بررسی ها این موضوع را نشان نمی دهد.

وی گفت: هنوز مشخص نیست که چگونه ویروس می تواند بین حیوانات شایع شود و آن را به انسان منتقل کند و در این زمینه به پژوهش های بیشتری احتیاج است.

دانشمندان سازمان جهانی بهداشت در حالی این نظریه را بیان کردند که حدود دو هفته پیش برخی از پژوهشگران انگلیسی نسبت به انتقال ویروس کرونا از سگ ها و گربه ها به انسان هشدار داده بودند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "سازمان جهانی بهداشت: حیوانات خانگی ناقل ویروس کرونا نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: حیوانات خانگی ناقل ویروس کرونا نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید