خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت درمورد ظهور کرونا در فرانسه زودتر از چین واکنش نشان داد

به گزارش وبلاگ فروش، تهران- خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه در واکنش به گزارش اخیر در مورد ظهور بیماری کووید 19 در فرانسه زودتر از آنچه که تصور می شود را عجیب ندانست و از کشورها خواسته است که درباره سایر موارد مشکوک اولیه تحقیق کنند.

خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت درمورد ظهور کرونا در فرانسه زودتر از چین واکنش نشان داد

به گزارش رویترز، کریستین لیندمایر سخنگوی سازمان جهانی بهداشت با اشاره به گزارش های مطرح شده در مورد ابتلای زودتر فرانسه به کرونا در مقایسه با چین گفت: این گزارش تصویری کاملاً جدید به همه چیز خواهد داد.

لیندمایر اضافه نمود: این یافته ها به درک بهتر گردش بالقوه ویروس کرونا کمک می کند و سایر موارد اولیه می توانند پس از آزمایش مجدد نمونه ها ظاهر شوند.

بیماری ناشی از ویروس کرونا که بعداً با نام کووید19 شناخته شد، اولین بار توسط مقامات چینی در 31 دسامبر (10 دی) به سازمان جهانی بهداشت گزارش شد و پیش از این تصور نمی شد که تا ژانویه (دی-بهمن) به اروپا شیوع پیدا کرده باشد.

اما به تازگی یک بیمارستان فرانسوی که نمونه های قدیمی از بیماران ذات الریه را آزمایش کرده بود، کشف کرد که این بیمارستان توانسته در تاریخ 27 دسامبر سال گذشته (6 دی ماه) حدود یک ماه پیش از آن که دولت فرانسه اولین مورد ابتلا به کرونا را در این کشور اعلام کند، مردی که به بیماری کووید19 مبتلا بوده را درمان کند.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در مورد این گزارش گفت: در حال حاضر هیچ پیشنهادی مبنی بر بروز این ویروس از هر جای دیگری به جز شهر ووهان چین وجود ندارد. تصور می شود که پرونده فرانسوی به نوعی با شخصی که در ماه دسامبر از آنجا سفر کرده بود قبل از اینکه ویروس توسط چین شناسایی و یا گزارش شود، ارتباط داشته باشد.

لیبندمایر همچنین سایر کشورها را تشویق کرد تا سوابق مربوط به ذات الریه با منشا نامشخص در اواخر سال 2019 را بررسی کنند، زیرا این یک تصویر جدید و واضح تر از شیوع این بیماری است.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به این سؤال که آیا منشأ ویروس (کرونا) در چین است؟ تأکید کرد که کشف این موضوع واقعاً بسیار مهم است.

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا ادعا می کند که کشور وی شواهدی از وجود ویروس جدید کرونا از آزمایشگاه در ووهان دارد، اگرچه دانشمندان به سازمان جهانی بهداشت توصیه کرده اند که منشأ آن از حیوانات است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت درمورد ظهور کرونا در فرانسه زودتر از چین واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت درمورد ظهور کرونا در فرانسه زودتر از چین واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید