تجلیلی از عباس جواهری بهترین شهادت خوان نقش حُر

به گزارش وبلاگ فروش، تهران (پانا) - نخستین مجلس دومین سوگواره تعزیه خوانی شبیه حسین(ع) با تجلیل از عباس جواهری یکی از بهترین شهادت خوانان در نقش جناب حر برگزار می شود.

تجلیلی از عباس جواهری بهترین شهادت خوان نقش حُر

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری پس از برپایی پیروز نخستین سوگواره مجلس خوانی شبیه علی (ع) در شب های قدر و سوگواره شبیه حسین (ع) در سال گذشته، به استقبال دومین سوگواره شبیه حسین (ع) می رود.

این سوگواره در نخستین مجلس خود به حر بن یزید ریاحی از همراهان امام حسین(ع) در واقعه کربلا می پردازد.

دومین سوگواره شبیه حسین (ع) که با هنرنمایی جمعی از پیشکسوتان تعزیه از سراسر کشور برگزار می شود در تعزیه خوانی مجلس حر بن یزید ریاحی از حضور اساتیدی همچون رضا حیدری، مرتضی صفاریان و عباس جواهری بهره مند می شود.

بر اساس برنامه های اعلامی این سوگواره مقرر شده است تا هر شب یکی از بزرگان تعزیه کشور تجلیل و از هنرمندی هایش تقدیر شود. به این ترتیب امشب عباس جواهری تجلیل خواهد شد. خیلی از علاقه مندان تعزیه جواهری را یکی از بهترین شهادت خوانان در نقش جناب حر می دانند.

گفتنی است، دومین سوگواره تعزیه خوانی شبیه حسین (ع) از 15 تا 21 شهریورماه با دبیری محسن میرزاعلی در حیاط حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ با رعایت شیوه نامه های بهداشتی هر شب بعد از نماز مغرب و عشا ضمن پخش از فضای مجازی، میزبان علاقه مندان خواهد بود.

علاقه مندان برای مشاهده زنده و برخط اجراهای این سوگواره می توانند به صفحه اینستاگرامی @hoze.honari و سایت www.tva.tv مراجعه کنند.

استاد رضا حیدری، عباس حیدری، عباس جواهری، مرتضی صفاریان، محمد رضایی، محسن هاشمی، حسن نرگس خانی، محمود معینی، سعید نبئی، عباس صالحی، علی صدیقیان، خلیل پیریایی، جواد فلاحتی، مسعود حجازی مهر، سید امیر صالحی، استاد اسماعیل محمدی، استاد ابراهیم میرزاعلی و حسن فیاض از جمله مهم ترین هنرمندانی هستند که دومین سوگواره شبیه حسین (ع) از وجود آنها بهره مند خواهد شد.

همچنین همزمان با برپایی این سوگواره گالری ابوالفضل عالی میزبان مجموعه ای از ابزار و لوازم های تعزیه در حوزه های البسه، ابزار و تجهیزات، ماسک ها و عروسک ها و نسخ تعزیه خواهد بود. این موزه سیار 16 شهریور ماه افتتاح خواهد شد و تا 23 شهریور آماده خدمت به علاقه مندان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تجلیلی از عباس جواهری بهترین شهادت خوان نقش حُر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجلیلی از عباس جواهری بهترین شهادت خوان نقش حُر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید