امیرعبداللهیان: درصورت حسن نیت و جدیت طرف مقابل می توان در آینده نزدیک در وین به توافق رسید

به گزارش وبلاگ فروش، وزیر امور خارجه کشورمان گفت که در صورت حسن نیت و جدیت طرف مقابل می توان در آینده نزدیک در وین به توافق رسید.

امیرعبداللهیان: درصورت حسن نیت و جدیت طرف مقابل می توان در آینده نزدیک در وین به توافق رسید

به گزارش وبلاگ فروش، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه مراسم یادبود شهید ایرلو درباره فرایند مذاکرات وین گفت: مذاکرات در جهت خوبی قرار گرفته است مهم این است که ما متن مشترک و واحدی در اختیار داریم. تیم مذاکره کننده ما بر این متن تمرکز نموده است و طرف های مقابل هم درباره موضوعاتی که ما درون پرانتز قرار دادیم یعنی موضوعات اختلافی تمرکز نموده اند.

وی اضافه نمود: جمع بندی لازم در دو دور قبلی مذاکرات در دولت تازه اجرا شده است و ما سرگرم توافق بر نقاط اختلافی هستیم که داخل پرانتز در این متن مشترک درج شده است. تیم مذاکره کننده کشورمان با طرف های مقابل در 1+4 به شدت درگیر تبادل نظر هستند و از اتحادیه اروپا، آقای مورا به نمایندگی از این اتحادیه فعالانه کوشش می نماید که به نقش هماهنگ کننده خودش در این خصوص ادامه دهد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: اگر طرف های مقابل با حسن نیت به مذاکرات در مرحله کنونی ادامه دهند دست یافتن به توافق خوب برای همه طرف ها شدنی است و این هدف را می توانیم محقق کنیم. اگر جدیت کنار حسن نیت در طرف های مقابل در مراحل آینده مذاکرات دیده گردد رسیدن به توافق زود و در آینده نزدیک هم متصور است.

سفیر ایران در یمن به زودی معین می گردد

وزیر امور خارجه کشورمان درباره تحولات یمن گفت: بعضی در فکر و برنامه هایشان در پی تجزیه یمن به دو یا چند منطقه بوده و هستند، ما مخالف هرگونه تجزیه کشور های منطقه و اسلامی هستیم.

وی از معرفی سفیر تازه ایران در یمن در آینده نزدیک اطلاع داد و اضافه نمود: اکنون کاردار کشورمان در یمن با نشاط و فعالیت لازم، سفارت را باز نگه داشته است. ما به پیگیری هایمان برای توسعه همکاری ها با یمن برای بازگشت صلح به این کشور و نیز برای لغو محاصره انسانی و انتها محاصره یمن ادامه می دهیم و معتقدیم مسائل این کشور صرفاً راهکار سیاسی دارد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "امیرعبداللهیان: درصورت حسن نیت و جدیت طرف مقابل می توان در آینده نزدیک در وین به توافق رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: درصورت حسن نیت و جدیت طرف مقابل می توان در آینده نزدیک در وین به توافق رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید