از کالیفرنیا تا تهران! ، میرابیان: قصد دارم تجربیاتی که از تیم ملی آمریکا به دست آوردم در اختیار ملی پوشان ایران قرار دهم

به گزارش وبلاگ فروش، قهرمان شیرجه دنیا: مسئولین به ما اعتماد نمایند که کمیته ای با عنوان شیرجه پیشکسوتان تشکیل دهیم که مدال های بیشتری کسب کنیم تا پرچم و جایگاه ایران را بالا نگه داریم.

از کالیفرنیا تا تهران! ، میرابیان: قصد دارم تجربیاتی که از تیم ملی آمریکا به دست آوردم در اختیار ملی پوشان ایران قرار دهم

قائم میرابیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ فروش از حس و حالش پس از کسب مدال طلا در رقابت های شیرجه جهان و افتخار آفرینی در تاریخ ورزش ایران گفت: بسیار خوشحالم به این علت که بخش زیادی از این شادی متعلق به مردم کشورم و علاقه مندان به ورزش است، نظراتی که از این دستاورد به گوش می رسد بسیار ارزشمند است و جای تشکر دارد.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

میرابیان درباره کوشش ها و تمرینات برای رسیدن به این عنوان بیان نمود: موضوع از 6 ماه قبل آغاز شد من برای گذراندن دوره پیشرفته مربیگری و کسب تجربه در رشته شیرجه، مدتی است که در برترین باشگاه شیرجه ایالات متحده مشغول به کار هستم و در حال گذراندن دوره های مربیگری، مسائل فنی و روانی مربوط به شیرجه زیر نظر مربی های خوب تیم ملی آمریکا هستم و در یک مقطعی هم به عنوان مربی کار می کنم، یکی از گروه هایی که با آن کار می کنم گروه پیشکسوتان است که عضو های این تیم قهرمانان شیرجه های جهان و المپیک که بازنشسته شدند حضور دارند، یکی از همین ورزشکاران به من گفت در مسابقات جهانی پیشکسوتان شرکت کن و من پس از این پیشنهاد موضوع را با فدراسیون ایران در میان گذاشتم و فدراسیون هم استقبال کرد که از همان روز تمرینات را به صورت جدی و فشرده آغاز کردم و راهی مسابقات شدم.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

وی ادامه داد: در این دوره حدودا 600 شیرجه رو در 12 رده سنی از 21 کشور جهان حضور پیدا کردند، در برخی از رده های سنی قهرمانان بازنشسته جهان و المپیک حضور داشتند و در برخی از رده های سنی سطح رقابت به نسبت رده سنی خودشون خوب بود، ولی برخی از رده ها سطح مسابقات مانند مسابقات جهانی بود و سطح کیفی بسیار بالا بود.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

قهرمان شیرجه جهان برای علاقه مندان شرح داد: ما در ایران کلاس های شیرجه بزرگسالان داریم و تقریبا 5 سال هست که کلاس تیم های شیرجه پیشکسوتان و بزرگسالان در استخر 9 دی برگزار می گردد و خیلی از شیرجه رو هایی که در حال تمرین در رده سنی بزرگسالان هستند قابلیت شرکت در مسابقات مستر را دارند.

محدودیت خاصی نداریم، امکاناتی که در حال حاضر در کشور است جوابگوی احتیاج پیشکسوتان و شیرجه رو های رده بزرگسالان است، امیدوارم این مهم انگیزه ای شده باشد برای علاقه مندان که تمرینات را با جدیت بیشتری دنبال نمایند که در دوره های بعد با تیم قوی تر در مسابقات پیشکسوتان حضور پیدا کنیم.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

یاری مربی تیم ملی شیرجه آمریکا گفت: در بخش پیشکسوتان فدراسیون در حال اجرا حمایت است، اتفاقی که افتاد اتفاق جهانی بود و سطح مسابقات در حال برگزاری جهانی است.

خواهشی که از مسئولین دارم این هست که به صورت جهانی به این رشته نگاه گردد و ارزش آن حفظ گردد.

به ما اعتماد نمایند که کمیته ای با عنوان شیرجه پیشکسوتان تشکیل دهیم و در دوره های آینده حضور پیدا کنیم تا مدال های بیشتری کسب کنیم، مهم تر از هرچیزی حضور پرچم و جایگاه ایران است که با مقداری توجه به بالاترین و برترین بازدهی می رسد.

میرابیان درباره شرایط و شرکت کردن در مسابقات جهانی و المپیک گفت: هیچ محدودیتی سنی ای در مسابقات جهانی و المپیک وجود ندارد، خیلی از قهرمانان المپیک را داشتیم که در سن 40 سالگی در مسابقات جهانی و المپیک شرکت و مدال کسب کردند که این موضوع کاملا شخصی است که خود آن فرد خودش را در آن مقطع حس کند که در آن رقابت ها حضور پیدا کند.

می خواهم از حضور مجدد در مسابقات پیشکسوتان کناره گیری کنم و دوست دارم که بیشتر تجربه هایی که در کنار مربیان خوب آمریکا کسب کردم را برای بهتر شدن رشته شیرجه در بخش نوجوانان و جوانان ارائه کنم و این تجربیات را با حمایت فدراسیون اجرایی کنیم، چون رشته شیرجه بازدهی سریعی دارد و هزینه کم برای بازدهی بالا لازم دارد.

همانطور که قبلا سرمربی تیم ملی بودم بیشتر قصد دارم در بخش ملی فعالیتم را ادامه دهم و در کنار ملی پوشان بتوانیم کسب عنوان کنیم.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

قائم میرابیان از در اختیار قرار دادن تجربیات به دست آورده به جوانان گفت: من در دورانی که ورزشکار حرفه ای بودم تمام توانم را گذاشتم، بلافاصله بعد از اینکه از ورزش قهرمانی خداحافظی کردم وارد عرصه مربیگری شدم، در این دوره ورزشکارانی را تربیت کردم که وارد تیم ملی شدند و الان هنوز هم در تیم ملی ایران فعال هستند و نمی توانم خودم را از یاری کردن چه در بخش مربیگری ملی و ورزشکارسازی جدا کنم، در حال حاضر به عنوان یاری مربی تیم ملی آمریکا مشغول به کار و در حال تجربه کسب کردن هستم تا به کشورم خدمت کنم.

اگر به تاریخ شیرجه نگاه کنیم بالاترین لژیونر رشته های آبی در کل جهان را داریم اگر به لژیونرها بها داده گردد و جایگاه خوبی کسب نمایند، دیگر چیزی از شیرجه کشور نمی ماند، من دوست دارم اگر تجربه ای دارم برای بچه های کشورم استفاده کنم و بر این معتقدم که می توانیم دستاور دهای بزرگی را کسب کنیم که خانواده شیرجه آرزویش را دارد.

هر دستاوردی که به وجود میاید حاصل کار مجموعه است و شخصی نیست، مدالی که در زمان ورزشی و پیشکسوتی کسب کردم فقط متعلق به خودم نبوده و فدراسیون شنا، کمیته فنی شیرجه، پیشکسوتان، مربیان و طرفداران در این عنوان ها سهم دارند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "از کالیفرنیا تا تهران! ، میرابیان: قصد دارم تجربیاتی که از تیم ملی آمریکا به دست آوردم در اختیار ملی پوشان ایران قرار دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کالیفرنیا تا تهران! ، میرابیان: قصد دارم تجربیاتی که از تیم ملی آمریکا به دست آوردم در اختیار ملی پوشان ایران قرار دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید