کرونا درخواست ناشران برای تولید کتاب الکترونیک را بالا برد

به گزارش وبلاگ فروش، مجید شریفی، مدیرعامل کتابراه، یکی از پلتفرم های فروش کتاب الکترونیک، در گفت وگو با خبرنگاران ، درباره تاثیر کرونا بر تولید کتاب صوتی و الکترونیک گفت: کرونا تاحدی باعث کاهش تولید کتاب صوتی شده است؛ یعنی شیوه آسیب های کرونا به نوعی است که تولید کتاب صوتی یک مقدار کندتر شده است؛ اما انتشار کتاب های الکترونیک که ماهیت و شرایط تولید آن با کتاب های صوتی خیلی فرق دارد، بسیار بیشتر شده است.

کرونا درخواست ناشران برای تولید کتاب الکترونیک را بالا برد

شریفی ضمن تاکید بر اینکه تلاش ما در کتابراه این است که بتوانیم این نیاز را پاسخ دهیم؛ اضافه کرد: در چندماهه اخیر، هم از سمت ناشران -نسبت به قبل- خیلی تقاضای بیشتری برای انتشار کتاب های آن ها به صورت الکترونیک است؛ هم از سمت مخاطبان دانشگاهی و کلیه مخاطبان کتاب الکترونیک درخواست توسعه محتوا زیاد است؛ بنابراین به طورکلی انتشار کتاب الکترونیک بیشتر و کتاب صوتی کمتر شده است.

وی اضافه کرد: ارتباط اپلیکیشن کتابراه با ناشر همیشه به صورت دوطرفه بوده است؛ بعضا باتوجه به درخواست مخاطبان ممکن است ما سراغ ناشری برویم و درخواست انتشار کتاب هایشان را به صورت الکترونیک داشته باشیم. یا قبلا ناشرانی بودند که خودشان علاقه مند بودند که کتاب هایشان به این شکل منتشر کنند.

شریفی گفت: درحال حاضر باتوجه به مزیت هایی که کتاب الکترونیک در شرایط اخیر و همه گیری کرونا پیدا کرده است، ناشران بیشتری خودشان برای انتشار الکترونیک کتابشان اقدام می کنند.

مدیرعامل کتابراه درباره برنامه های این پلتفرم فروش مجازی کتاب برای تعطیلات تابستان هم گفت: برنامه های کتابراه معمولا همیشگی است و مختص فصل خاصی نیست. ازطرفی مخاطبان کتابراه فقط دانشجو یا دانش آموز نیستند که برنامه خاصی برای آن ها وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: برنامه های کتابراه بیشتر برای بعد از تابستان است. یعنی درحال آماده کردن زیرساخت ها هستیم؛ با ناشران آموزشی در زمینه های مختلف دانشگاهی و کمک درسی هم همکاری می کنیم که برای شروع سال تحصیلی بتوانیم محتوای کامل تر و بهتری را در اختیار دانشجویان و دانش آموزان بگذاریم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "کرونا درخواست ناشران برای تولید کتاب الکترونیک را بالا برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا درخواست ناشران برای تولید کتاب الکترونیک را بالا برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید