فراوری نسل جدید فولیک اسید برای اولین بار در کشور

به گزارش وبلاگ فروش، یک شرکت داروسازی اولین نوع فولیک اسید فعال با جذب بیش از 75 درصدی با نام تجاری بست فولات را در کشور فراوری کرد.

فراوری نسل جدید فولیک اسید برای اولین بار در کشور

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ فروش، فیروزپور مدیرعامل شرکت داروسازی، با اشاره به اینکه فولات، یک ریز مغذی ضروری و فاکتوری مهم برای حفظ عملکرد سلولی و سلامت بدن است، اظهار کرد: میزان نرمال فولات مورد احتیاج بدن به تنهایی به وسیله تغذیه قابل تامین نیست، بنابراین در شرایطی که سرعت تکثیر سلولی افزایش می یابد، ناگزیر به تامین آن به وسیله مصرف مکمل حاوی فولات هستیم. خصوصا خانم ها پیش از بارداری در دوران بارداری و شیردهی جهت تکمیل فرایند های این دوران به فولیک اسید فولات احتیاج مبرم دارند.

وی اضافه نمود: فولیک اسید یک ترکیب شیمیایی کاملا سنتزی و غیرفعال است و باید پس از طی چندین فرآیند آنزیمی در سلول های موکوس روده تبدیل شده و فعال شود.

مدیرعامل شرکت داروسازی با اشاره به اینکه تنها بخشی از فولیک اسید وارد این فرایند آنزیمی شده و باقی به صورت غیر متابولیزه (UMFA) به کبد می رسد، مطرح کرد: قرار دریافت کبد به صورت مزمن در معرض فولیک اسید، سبب اشباع این آنزیم شده که میزان بالای فولیک اسید غیر متابولیزه (UMFA) در خون را توجیه می نماید.

وی شرح داد: این درحالیست که فولیک اسید برای فعال سازی در بدن با مسائل اشاره شده روبرو است، نسل جدید فولات وارد بازار دارویی شده است که بصورت فعال وارد بدن میشود و در نتیجه بدون احتیاج به فرایند های آنزیمی، فولات مورد احتیاج بدن را تامین می نماید.

فیروزپور گفت: بست فولات که حاوی ملح گلوکزامین فرم فولیک اسید می باشد به صورت فعال وارد بدن میشود و مواردی مانند مسائل سیستم گوارشی، نقص آنزیمی، بیماری های کبدی و مصرف بعضی دارو ها مانع از فعالیت آن در بدن نمی شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فراوری نسل جدید فولیک اسید برای اولین بار در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری نسل جدید فولیک اسید برای اولین بار در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید