تست کرونا و آنفولانزا در زمستان با آزمایش جدید

به گزارش وبلاگ فروش، این واقعیت که این آزمایش ها علاوه بر کووید-19 می تواند آنفولانزا را هم تشخیص دهد با توجه به زمستان پیش رو بسیار مفید خواهد بود، بنابراین بیماران می توانند توصیه های درست برای محافظت از خودشان و سایرین را به کار بندند.

تست کرونا و آنفولانزا در زمستان با آزمایش جدید

از هفته آینده نیم میلیون آزمایش نمونه برداری برای بیماری کرونا به خانه های سالمندان و آزمایشگاه ها ارائه می شود

قرار است در راستای آماده سازی کشور برای مبارزه با همه گیری در زمستان دو آزمایش که می تواند بیماری کرونا و آنفولانزا را در عرض 90 دقیقه تشخیص دهد، به بیمارستان ها، خانه های سالمندان و آزمایشگاه ها ارائه شود. از هفته آینده نیم میلیون آزمایش اسواب لمپور (LamPORE swab) (آزمایش نمونه برداری برای بیماری کرونا) به خانه های سالمندان و آزمایشگاه ها ارائه می شود و میلیون ها آزمایش بیشتر هم در ماه های آینده در دسترس قرار می گیرد.

آزمایش اسواب یا نمونه برداری و همچنین آزمایش دی ان ای به پزشکان و سیستم آزمایش و ردیابی وزارت بهداشت کمک می کند تا تفاوت بین ویروس ها را تشخیص دهند و برای آن هایی که به کووید-19 مبتلا شده اند امکان خودقرنطینگی مؤثر را فراهم آورند.

حدود 5000 دستگاه دی ان ای که کار بررسی و تحلیل نمونه های بینی را انجام می دهند از ماه سپتامبر به بیمارستان های وزارت بهداشت منتقل می شود و انتظار می رود که 5. 8 میلیون آزمایش دیگر در اواخر سال جاری ارائه شود. این دستگاه ها که توسط دی ان ای نادج فراهم شده در حال حاضر در هشت بیمارستان لندن مورد استفاده قرار می گیرد.

وزیر بهداشت بریتانیا مت هنکاک گفت: میلیون ها آزمایش جدید و سریع ویروس کرونا نتایج فوری را زیر 90 دقیقه فراهم می کند که به ما در شکستن زنجیره انتقال سریع کمک خواهد کرد.

این واقعیت که این آزمایش ها علاوه بر کووید-19 می تواند آنفولانزا را هم تشخیص دهد با توجه به زمستان پیش رو بسیار مفید خواهد بود، بنابراین بیماران می توانند توصیه های درست برای محافظت از خودشان و سایرین را به کار بندند.

هنکاک از دی ان ای نادج و آکسفورد نانوپور برای این کارعالی که انجام داده اند و این که با اختراع این آزمایش ویروس کرونا، در نجات زندگی مردم پیشرفت حاصل کرده اند، سپاسگزاری کرد.

این بیانیه دولت به دنبال یادداشتی لو رفته از پروفسور جین کامینگز (مدیر آزمایش مراقبت های اجتماعی بزرگسالان دولت) اعلام شد و باعث شد وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی این موضوع را انکار کند که در تعهد خود در انجام آزمایش های منظم از افراد خانه سالمندان در طول تابستان کوتاهی کرده است.

بنابر گزارش ساندی تایمز، پروفسور کامینگ به مقامات محلی اطلاع داد که جدول زمانی توصیه شده قبلی برای ارائه آزمایش های منظم در خانه سالمندان با تأخیر های غیرمنتظره روبرو شده است. این آزمایش برای افراد مسن تر و همچنین افراد مبتلا به زوال عقل از 6 ژوئیه به 7 سپتامبر موکول شده است و سخنگوی وزارت بهداشت هم تأیید کرد که پیرامون آزمایش مجدد فاقد علائم مشکل وجود داشته است.

بنابر گفته های همین نشریه تقریبا دو سوم خانه های سالمندان هنوز اولین دور آزمایش های فاقد علائم خود را پشت سر می گذارند.

پروفسور کریس تومازو از بنیانگزاران همراه دی ان ای نادج و بنیانگزار مؤسسه مهندسی زیست پزشکی در امپریال کالج لندن گفت: گروه دی ان ای ناج با سرعت و مهارت فوق العاده ای در اوج بیماری همه گیر می کوشد تا این آزمایش بسیار درست و سریع کووید-19 را ارائه دهد که به هیچ وجه به آزمایشگاه و یا لوله های پیپت (مخصوص آزمایش) نیازی ندارد.

گوردون سانگرا مدیرعامل آکسفورد نانوپور گفت: آزمایش لمپور این قابلیت را دارد که به صورت بسیار مؤثر و مهمی به عنوان یک راهکار آزمایش جهانی، نه تنها برای کووید-19 بلکه برای طیف گسترده ای از سایر عوامل بیماری زا مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "تست کرونا و آنفولانزا در زمستان با آزمایش جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست کرونا و آنفولانزا در زمستان با آزمایش جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید