استقبال ریاض و ائتلاف سعودی از آتش بس دو ماهه با یمن

به گزارش وبلاگ فروش، وزارت خارجه عربستان سعودی و سخنگوی نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی طی بیانیه هایی از توقف عملیات نظامی در یمن و مرزهای این کشور استقبال کردند.

استقبال ریاض و ائتلاف سعودی از آتش بس دو ماهه با یمن

به گزارش سرویس بین الملل وبلاگ فروش، وزارت خارجه عربستان سعودی امروز (شنبه) طی بیانیه ای از فرصت آتش بس دو ماهه که به پیشنهاد سازمان ملل مطرح، و با پذیرش از سوی جنبش انصارالله یمن انجام شد، استقبال کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی دولت عربستان واس در بیانیه این وزارتخانه آمده است: عربستان از اعلامیه هانس گروندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن مبنی بر آغاز آتش بس و توقف تمام عملیات های نظامی در داخل یمن و مرزهای این کشور با سعودی استقبال می کند.

وزارت خارجه عربستان سعودی در این بیانیه، با تاکید بر حمایتش از دولت مستعفی یمن و ائتلافی که خود آن را علیه یمن رهبری می کند، ادعا کرد: این استقبال و حمایت در راستای تلاش سعودی برای پایان دادن به بحران یمن و رسیدن به راه حل سیاسی جامع برای آن است.

براساس گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، فرماندهی ائتلاف متجاوز سعودی نیز در بیانیه جداگانه ای از آتش بس دو ماهه در یمن استقبال کرد.

ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی گفت: از اعلام توقف عملیات های نظامی در یمن و مرزهای عربستان با این کشور استقبال می کنیم. براساس جزییات اعلام شده از طریق گروندبرگ، فرستاده سازمان ملل در امور یمن و با نظارت این سازمان، این آتش بس پیش زمینه ای مناسب در جهت کاهش تنش ها، رسیدن به راه حل سیاسی و تحقق صلح جامع را ایجاد خواهد کرد.

در حالی ائتلاف سعودی این آتش بس را نتیجه درخواست و ابتکار عمل نماینده سازمان ملل در پرونده یمن می دانند که شب گذشته، محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله فاش کرد: قبل از اعلام آتش بس از طریق سازمان ملل، و بعد از حمله اخیر [نیروهای یمنی] به عمق راهبردی عربستان، تماس هایی بین صنعا و ائتلاف سعودی از طریق این سازمان برقرار شد. (جزئیات بیشتر)

روز گذشته هانس گروندبرگ، توافق صنعاء با دولت مستعفی این کشور و ائتلاف متجاوز سعودی بر سر آتش بس موقت و کاهش محاصره علیه مردم یمن برای دو ماه را خاطرنشان کرد. در پی این امر و قبا از ائتلاف سعودی، کشورهای مختلفی از جمله ایلات متحده، انگلیس، ترکیه و مصر از آن استقبال کردند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس

به "استقبال ریاض و ائتلاف سعودی از آتش بس دو ماهه با یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال ریاض و ائتلاف سعودی از آتش بس دو ماهه با یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید