چگونه در ویندوز 11 نمایشگر را بچرخانیم؟

به گزارش وبلاگ فروش، ویندوز 11 مانند نسخه قبلی از قابلیت چرخش نمایشگر پشتیبانی می نماید. اگر برای شما این سوال ایجاد شده که چرا اصلا باید چنین کاری را انجام دهیم، در جواب باید بگوییم که بعضی کاربران در کنار مانیتور معمولی، یک مانیتور را به صورت عمودی قرار می دهند و این قابلیت در چنین شرایطی مثمر ثمر واقع می گردد. در ادامه به چند روش ساده برای انجام این کار می پردازیم.

چگونه در ویندوز 11 نمایشگر را بچرخانیم؟

چرخش نمایشگر در ویندوز 11

برای این کار در محیط دسکتاپ بعد از راست کلیک گزینه Display Settings را انتخاب کنید.

در این محیط در پی بخش Display Orientation بگردید و در گزینه کناری آن، حالت موردنظر برای نمایشگر را انتخاب کنید.

برخلاف دیگر تغییرات گرافیکی ویندوز، با این کار جهت نمایشگر به صورت موقت تغییر نمی یابد و به طور دائمی این کار انجام می شود. بنابراین اگر از انجام این کار پشیمان شده اید، باید به صورت دستی این کار را انجام دهید.

چرخش نمایشگر با کنترل پنل انویدیا و اینتل

درایور ارائه شده برای انویدیا و اینتل، چرخش نمایشگر را امکان پذیر می نمایند. لازم به ذکر است کنترل پنل AMD چنین قابلیتی را ندارد.

کنترل پنل انویدیا

برای اجرای کنترل پنل انویدیا باید ابتدا در دسکتاپ راست کلیک کنید و سپس گزینه NVIDIA Control Panel را انتخاب کنید. سپس در پنل سمت چپ باید Rotate Display را انتخاب کنید و در پنل سمت راست می توانید جهت نمایشگر را مشخص کنید.

بعد از انجام این کار و چرخش نمایشگر، باید این تغییر را تایید کنید و در این غیر این صورت، نمایشگر به حالت قبلی برمی شود.

کنترل پنل اینتل

برای اجرای برنامه Command Center اینتل می توانید از راه های مختلف چنین کاری را انجام دهید ولی راحت ترین روش، کلیک بر آیکن آبی رنگ مربوط به این برنامه در تسک بار است. بعد از باز کردن این برنامه، باید روی آیکن Display (آیکن به شکل مانیتور) کلیک کنید و سپس گزینه مربوط به Rotation را تغییر دهید.

بعلاوه با این برنامه برای چرخش نمایشگر می توانید میان بر هم تعریف کنید. برای این کار مطابق با تصویر زیر روی آیکن موردنظر کلیک کنید و سپس گزینه Enable System Hotkeys را فعال کنید. در بخش Screen Rotation هم قادر به مشخص میان برهای مختلف برای جهت های گوناگون نمایشگر هستید.

منبع: How to Geek

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه در ویندوز 11 نمایشگر را بچرخانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در ویندوز 11 نمایشگر را بچرخانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید