پذیرش دانشجوی بورسیه تقاضامحور در دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش وبلاگ فروش، در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، شیوه نامه فرایند پذیرش دانشجوی بورسیه تقاضامحور در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی تصویب شد.

پذیرش دانشجوی بورسیه تقاضامحور در دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش وبلاگ فروش، در این نشست دکتر کلباسی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس به آنالیز شیوه نامه فرایند پذیرش دانشجوی تقاضامحور در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی برای سازمان ها و موسسات تحقیقاتی و اجرایی پرداخت و گفت: باتوجه به پتانسیل موجود در دانشگاه برای پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی از یک سو و تقاضای موسسات تحقیقاتی و اجرایی برای ارتقای سطح علمی کارشناسان و پژوهشگران خود و یا جذب داوطلبان آزاد متعهد به خدمت در موسسات متقاضی از سوی دیگر، این شیوه نامه با رعایت استاندارهای مورد نظر دانشگاه در راستای نظام مند شدن این فرایند و برای جذب دانشجوی بورسیه تقاضامحور تدوین شده است.

وی گفت: این شیوه نامه در هفت ماده و 7 تبصره تدوین شده است و افزایش پذیرش دانشجو به صورت تقاضا محور، شناسایی و جذب سازمان ها و موسسات تحقیقاتی و اجرایی متقاضی، افزایش سطح دانش و مهارت کارشناسان و پژوهشگران سازمان ها و موسسات تحقیقاتی و اجرایی کشور، اجرای پروژه های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در راستای برطرف نیازها و مسائل علمی سازمان ها و موسسات تحقیقاتی و اجرایی کشور از جمله اهداف این شیوه نامه است.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در ادامه در مورد مراحل شناسایی متقاضیان بالقوه و انعقاد قرارداد همکاری، فرایند مشخص ظرفیت، فرایند پذیرش داوطلب و شهریه دوره تحصیلی و نحوه توزیع درآمدهای حاصل از دوره های تقاضا محور مطالبی را مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه پس از آنالیز موضوع از سوی اعضای شورا، شیوه نامه فرایند پذیرش دانشجوی بورسیه تقاضامحور برای سازمان ها و موسسات تحقیقاتی و اجرایی با اکثریت آرا به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پذیرش دانشجوی بورسیه تقاضامحور در دانشگاه تربیت مدرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرش دانشجوی بورسیه تقاضامحور در دانشگاه تربیت مدرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید