نقشه های ترکیه و عربستان در ادلب و حلب شکست خورده است

به گزارش وبلاگ فروش، خبرنگاران، سرویس بین الملل - فاطمه صالحی: روز گذشته ارتش سوریه که از چندی قبل عملیات گسترده خود را برای آزاد سازی ادلب و حلب از لوث عناصر تروریست شروع نموده است پیروز شد یک دستاورد مهم در این مناطق محقق کند.

نقشه های ترکیه و عربستان در ادلب و حلب شکست خورده است

تلویزیون دولتی سوریه روز یکشنبه خاطرنشان کرد که ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی روسیه تمام روستاها و شهرک های کوچک در غرب شهر حلب را آزاد کردند.

این در حالیست که نظامیان ترکیه برای حمایت از عناصر تروریست و گروه های هم پیمان خود اقدام به حمله به مواضع ارتش سوریه می نمایند. این نظامیان به همین اندازه هم بسنده ننموده و روستاهای سوریه را گلوله باران می نمایند.

احمد مرعی نماینده مجلس سوریه در تبادل نظر با وبلاگ فروش در مورد عملیات گسترده ارتش سوریه در ادلب و حلب گفت: ارتش سوریه دستاوردهای بسیار بزرگی در این عملیات محقق نموده به طوری که ما شاهد آزاد سازی دست کم 180 روستا در حومه های ادلب و حلب بودیم.

وی در ادامه اضافه نمود: روز گذشته 15 روستا در حومه حلب آزاد شد و به همین دلیل معتقدیم که این پیشروی در حد تحقق دستاورد و در واقع در حد تحقق یک پیروزی است.

مرعی هم چنین در مورد اقدامات ترکیه در حلب و ادلب تاکید نمود: می توان گفت که نقشه های ترکیه در حلب و ادلب خنثی شد به طوری که حومه حلب به صورت کامل آزاد شده و ما شاهد سقوط نقشه های عربستان، امارات، قطر و ترکیه در این مناطق هستیم.

وی توضیح داد: ترکیه همیشه می کوشد کنترل حلب را به صورت کامل به دست بگیرد تا از این مسأله به عنوان اهرم فشاری علیه دمشق استفاده کند. ترکیه کوشش دارد با به دست دریافت کنترل حلب این منطقه را به منطقه تحت نفوذ خود تبدیل کند.

مرعی در ادامه در مورد حمایت تسلیحاتی ترکیه از عناصر تروریست در سوریه تاکید نمود: ترکیه سلاح های پیشرفته در اختیار تروریست ها قرار می دهد تا بدین وسیله نوعی شکاف در توازن قوای نظامی میان ارتش سوریه و گروه های تروریستی ایجاد کند اما این مسأله، باعث می گردد ترکیه در برابر مسئولیت بزرگی قرار بگیرد و در واقع در مقابل روسیه که ضامن توافقنامه های سوچی و آستانه است قرار بگیرد.

وی در مورد اهداف ترکیه از این اقدامات در خاک سوریه گفت: هدف ترکیه، ایجاد منطقه نفوذ برای خود در خاک سوریه است و با استفاده از عناصر تروریست کوشش دارد این هدف را محقق کند. آنکارا احساس می نماید که نقشه هایش شکست خورده و گروه های مسلح وابسته به وی در میدان نبرد ضربه خورده اند.

این نماینده مجلس سوریه هم چنین توضیح داد: این شکست در مجموع بر تمام نقشه های ترکیه در داخل این کشور تأثیر منفی می گذارد و اردوغان امروز احساس می نماید که در جنگ سوریه چیزی جز شکست و کشته شدن نظامیان ترکیه و بر جای ماندن میلیون ها مهاجر عایدش نشده است. اردوغان امروز در لیبی و تمام مناطقی که کوشش نموده به آن دست پیدا کند شکست خورده است.

وی در مورد سکوت جامعه بین المللی در قبال اقدامات نظامیان ترکیه علیه غیر نظامیان سوری تاکید نمود: ما همیشه شاهد این سکوت بین المللی هستیم و به همین دلیل دولت سوریه به دنبال خارج کردن غیر نظامیان از مناطق درگیری یا ایجاد گذرگاه های امن برای آنها است چرا که به مردم این کشور اهمیت داده و آنها را مانند فرزندان خود می داند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نقشه های ترکیه و عربستان در ادلب و حلب شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه های ترکیه و عربستان در ادلب و حلب شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید