برگزاری عزاداری های محرم در بوستان های تهران

به گزارش وبلاگ فروش، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران از برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان در بوستان ها در مناطق و محلات مختلف تهران اطلاع داد.

برگزاری عزاداری های محرم در بوستان های تهران

اصغر عطایی با اشاره فرارسیدن ماه محرم اظهار کرد: در آستانه ایام شهادت سالار شهیدان هستیم و همه ارادتمندان به خاندان اهل بیت آماده عزاداری و اقامه عزا هستند و شهرداری تهران نیز برنامه هایی را برای این ایام پیش بینی نموده است.

وی با اشاره به اینکه مراسم محرم سال جاری متفاوت با سال های قبل برگزار خواهد شد، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، تمهیداتی برای برگزاری مراسم های عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است که بر همین اساس شهرداری تهران برنامه های خود را بر اساس آن اجرا خواهد نمود.

عطایی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به برنامه ریزی اجرا شده قرار است فضای های بوستان ها و پارک ها برای برگزاری مراسم های عزاداری استفاده گردد که در این زمینه محل هایی از بوستان ها به صورت روزانه ضدعفونی و در اختیار هیئت های مذهبی قرار می گیرد.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اضافه کرد: هیئت های مذهبی در مناطق و محلات مختلف تهران می توانند با مراجعه به شهرداران نواحی و مناطق از لیست محل های آماده شده برای برگزاری مراسم عزاداری آگاه شوند.

عطایی توضیح داد: واگذاری بخش های از بوستان ها برای برگزاری مراسم های عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی کرونا و ستاد تهران انجام خواهد گرفت. انتظار می رود عزادران نیز فاصله های اجتماعی را رعایت نمایند.

وی گفت: مکان هایی که قابلیت برگزاری مراسم های عزاداری را در بوستان ها داشته باشند به وسیله بنر و بیلبورد معرفی می شوند. همچنین این محل ها در طول روز سه بار ضدعفونی و نورپردازی خواهند شد.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در انتها گفت: محل های در نظر گرفته شده برای برگزاری عزاداری در روز های اول تا هشتم محرم از غروب و در روز های تاسوعا و عاشورا از صبح در اختیار هیئت ها خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برگزاری عزاداری های محرم در بوستان های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری عزاداری های محرم در بوستان های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید