اعلام شرط جدید برای افتتاح حساب بانکی

به گزارش وبلاگ فروش، براساس بخشنامه بانک مرکزی از سوم خرداد 99 سرویس برخط سامانه سیاح راه اندازی می گردد که بر اساس آن، افتتاح هرگونه حساب در بانک ها و موسسات اعتباری مشروط به دریافت شماره پیگیری از سامانه سیاح خواهد بود.

اعلام شرط جدید برای افتتاح حساب بانکی

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ فروش، بانک مرکزی در بخشنامه ای اعلام نموده است که این بانک بر اساس تکالیف مقرر در آیین نامه مستندسازی وجوه در کشور و ماده 19 قانون نحوه اجرای محکومیت های اقتصادی، موظف به راه اندازی سامانه حساب های مشتریان و ارایه فهرست کلیه حساب های محکومین در بانک ها و موسسات اقتصادی و اعتباری به مراجع قضایی شده است.

بر این اساس برای ارسال اطلاعات حساب های موجود به سامانه سیاح (فاز دوم)، اسناد فنی سامانه در درگاه خدمات الکترونیک بانک مرکزی به آدرس portal.pbn.net جهت ایجاد زیرساخت های لازم درج شده است.

با توجه به حساسیت های موجود درباره ارتباط برخط سامانه ها برای افتتاح حساب اشخاص، لازم است اقدامات مورد نظر طبق زمان بندی مشخص شده، اجرا گردد.

بر اساس این بخشنامه، با توجه به لزوم درج کد شهاب در بخش های اطلاعاتی سامانه، لازم است اقدامات لازم جهت تخصیص شناسه شهاب صاحبان حساب به همه حساب های حقیقی و حقوقی نزد آن بانک در کوتاه ترین زمان انجام گردد.

همچنین اطلاعات حساب های موجود نزد بانک و موسسه اعتباری باید همانند روال سابق در انتها هر ماه به صورت دسته ای ارسال گردد، به گونه ای که حداکثر تا انتها روز 31 اردیبهشت سال 1399، کلیه حساب های موجود در سامانه مذکور ثبت شده باشد.

همه سرویس های برخط سامانه باید تا انتها بهمن ماه امسال توسط واحد فناوری اطلاعات بانک ها تست شده و نتیجه آن به صورت کتبی به اداره اطلاعات بانکی اعلام گردد.

بانک ها و موسسه های اعتباری غیر بانکی مکلف هستند همه شماره پیگیری های اخذ شده از سامانه سیاح را به حساب های مشتریان در سامانه های داخلی خود اختصاص داده و در سوابق نگهداری نمایند.

از ابتدای روز 3 خرداد سال 1399 سرویس بر خط سیاح راه اندازی شده و افتتاح هر گونه حساب در بانک ها و موسسه های اعتباری غیر بانکی، منوط به دریافت شماره پیگیری از سامانه سیاح خواهد بود.

پس از راه اندازی سرویس بر خط، بانک ها و موسسه های اعتباری غیر بانکی مکلف هستند حداکثر ظرف مدت یک ماه، هر گونه تغییر شرایط حساب های ارسالی قبل از تاریخ 31 اردیبهشت 1399 را در سامانه سیاح به وسیله سرویس تغییر، اعمال نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعلام شرط جدید برای افتتاح حساب بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شرط جدید برای افتتاح حساب بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید